Dinlemeniz gereken en iyi Orta Doğu şarkıları

Dinlemeniz gereken en iyi Ortadoğu şarkıları 

Konu müzik olduğunda, Ortadoğulular Arapça, Türkçe ve Farsça’dan farklı kategorilerden gelen çok çeşitli bir geçmişe sahiptir. Şarkıları, kullandıkları enstrüman ve tarzların çeşitliliği nedeniyle zamansız ve benzersizdir. 

Modern çağda bile, geleneksel türleri şarkılarında birleştirip onları benzersiz kılıyorlar. Bu nedenle, Orta Doğu müziği hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çalma listenize ekleyebileceğiniz şarkılardan bazılarını burada bulabilirsiniz. 

Fairuz’dan Quds Al Atika Quds Al Atika, Fairuz tarafından 

seslendirilen ve birçok Orta Doğulunun kalbine yakın olan klasik bir şarkıdır. Bu şarkı Kudüs’ü ve özgürlüğünü kazanmak için verdiği mücadeleyi anlatıyor. Memleketten olmasanız bile şarkıyı dinlerken Fairuz’un sesindeki tutkuyu hissedeceksiniz. 

Habibi Ya Nour El Ayn , Amir Diab 

Orta Doğulular, romantik dil kullanımlarıyla tanınırlar. Şairlerinden imamlarına kadar, dillerine, insanları doğrudan yürekten delip geçen belli bir hakimiyetleri vardır. Romantik biriyseniz ve aşk şarkıları dinlemeyi seviyorsanız Amir Diab’ın Habibi Ya Nour El Ayn çok beğeneceğiniz bir şarkı. İşte şarkıdan birkaç satır: 

Sevgilim, gözlerin öyle parlıyor ki,

Sonsuza kadar yaşayacaksın düşlerimde

sana yıllardır tapıyorum

Aklımda başka kimse yok

Sevgilim, sevgilim, sevgilim,

Gözlerin öyle parlıyor ki ,

Sevgilim, sevgilim, sevgilim,

Gözlerin öyle parlıyor ki,

Düşlerimde sonsuza kadar yaşayacaksın.

Khaled tarafından 

C’est la vie C’est la vie Cezayirli sanatçı Khaled tarafından seslendirilen bir şarkıdır. Bu şarkı, Kuzey Afrika, Orta Doğu ve hatta Fransa’da popüler hale gelen Arapça ve Fransızca’nın bir karışımıdır. Romantik biriyseniz ve dinlemek için yeni bir şey istiyorsanız, bu şarkıyı çalma listenize eklemeye değer. İşte şarkıdan bazı satırlar: 

Aşkı

bulacağız dans edeceğiz

evet hayat bu

Lalalala 

seninle günlerimden pişman değilim

aramızdaki mesafe ne olursa olsun

seninle günlerimden pişman değilim

Ah W Noss by Nancy Ajram 

Pop şarkılarının hayranıysanız, Nancy Ajram’ın Ah W Noss’u dinlemeniz gereken klasik bir şarkı. Evinizdeki havayı biraz olsun hafifletmek istiyorsanız, iyimser ve ilgi çekici yankıları mükemmeldir. Yayınlandığından beri, Ajram’ın şarkısı listelerde bir numara oldu. 

İşte birkaç satır:

Böyle gelen bir şey yok,

Sakin ol aşkım,

Vegibi ol,

Oğlum beni dinle, beni pohpohluyorsun,

eskisiSen de gözüme çarpacaksın,

Öyle bir şey yok ki. Böyle gelir,,

Yerleş aşkımEskisi

gibi ol,

Oğlum beni dinliyor, pohpohluyorsun, Gözüme de çarpacaksın

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir