Beles Müzik İndirsene: Müzik öğrenmenin en iyi yolları 

Gezegendeki tüm insanlar müzik dinlemeyi sever. Bu sadece bir gerçek. Ancak, herkes müziği bir müzisyen gibi çalamaz veya anlayamaz. Gerçek şu ki, müzik okumak ve öğrenmek için çaba sarf ettiğinizde, düşündüğünüzden daha kolay. 

Bugün Beles Müzik İndirsene size müziği en keyifli ve etkili şekilde öğrenmeniz için bazı başlangıç ​​noktaları öğretecek. 

öğrenin 

Müzik teorisi, müzik öğrenmenin en çok gözden kaçan yönlerinden biridir. Unutmayın, hayatlarında bir nota kağıdına hiç dokunmamış ama müzik yaratmada ve çalmada mükemmel olan müzisyenler var. 

Ancak yeni başlayanlar için, müziğin gerçek dünyada nasıl uygulandığını daha iyi anlamak için her notayı, gamı ​​ve enstrümanı bilmek en iyisidir. Birçok öğretmen size müzik teorisinin kolay olduğunu söyleyecektir ve gerçek şu ki, öyle.

Müzik teorisinin hoş karşılanmamasının nedeni, sadece müzik öğreten özel atölyeler veya okullar dışında onu düzgün bir şekilde öğretebilecek çok fazla insan olmamasıdır. Ama bu internetin doğuşundan önceydi.

Bugün, çalmak istediğiniz enstrüman ne olursa olsun müzikte daha iyi olmanıza yardımcı olacak çevrimiçi bloglar ve videolar aracılığıyla müzik öğrenmek inanılmaz derecede kolay.

Şarkıları kulaktan ezberleyin

Müzik aletlerini kulaktan çalmak en zor işlerden biridir. Bunun nedeni, beynimizin müziği duyduğunda anlayacak şekilde yapılandırılmamış olmasıdır. 

Örneğin, bir grup tarafından desteklenen tam bir şarkı dinlerseniz, tam olarak üretilmiş bir şarkıda hangi enstrümanların çalındığını ve notaların ne yansıttığını tam olarak belirlemek zordur.

Ancak zamanla, kulağınızı belirli notaları, melodileri ve enstrümanları tanımak için eğitirken müziği daha iyi anlamanıza ve çalmanıza yardımcı olacak bunda daha iyi olacaksınız.

Göreceli sağlam bir ses perdesi geliştirin

Müzisyenlerin sahip olduğu iki tür müzikal avantaj vardır: mükemmel perdeye sahip olmak veya göreceli perdeye sahip olmak. İlki, spektrumun daha nadir tarafındadır ve sadece çok az insanın sahip olduğu bir hediyedir. Bir cismin ilk bakışta ne renk olduğunu bilmek gibi bir notu tanımanın armağanıdır.

Daha gerçekçi bir anlamda, yetişkinlik döneminde bile göreceli bir adım geliştirilebilir. Belirli bir şarkının notalarını, anahtarlarını ve akorlarını tanımak için aynı yeteneğe sahip olabilirsiniz, ancak söz konusu müzikal yönler hakkında doğuştan gelen bir bilgiye sahip olmak yerine, bunun yerine bir referans nota (yani C’nin anahtarı) işaret eder ve skala boyunca ilerlersiniz. gözlemlediğiniz notaya basarsınız.

Çok iyi bir göreceli ses perdesi geliştirmek, enstrümanları öğrenmenize ve çaldıkları sırada onları dinleyerek kolayca şarkı söylemenize yardımcı olacaktır. Tüm müzisyenlerin müzik çalarken gizli silahları olması gereken etkileyici bir müzik becerisidir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *