Beles Müzik İndirsene: En iyi Noel şarkıları

Kutlamaları Beles Müzik İndirsene’nin küratörlüğünde muhteşem Noel şarkılarıyla canlandırın. Anlamlarıyla birlikte en iyi Noel şarkıları hakkında her şeyi okuyun + açıklamaları şunlardır:

1. Noel Baba Kasabaya Geliyor (Ike & Tina Turner, Marge & Marty Forum): “Noel Baba şehre geliyor ve bu şarkı bir seyircinin dahil olduğu televizyon programı. Anneleri dans ederken bir grup çocuk Noel şarkılarına eşlik ediyor. Şarkılar, seyircinin fikirlerini söyleme şansı bulduğu sona kadar çalıyor. Bir bölümde, izleyiciler “Mutlu Noeller” derler veya yorumlarının bir parçası olarak küfür kullanabilirler. Son şarkı, “Ah, tek atlı açık kızakta binmek ne kadar eğlenceli” dizesini içeriyor. Şarkı, Joseph Lamb ve Charles Strouse tarafından Broadway müzikali Annie için yazıldı (

2. ve Tony En İyi Müzik Müziği Ödülü’nü kazandı.”

3. Noel Baba Kasabaya Geliyor (Ike & Tina Turner, Marge & Marty Forum): “Ayrıca harika bir parti şarkısı olan bir başka popüler tatil şarkısı. Şarkı yakında gelecek olan Noel Baba’yı anlatıyor. Çocuklar arka planda şarkıya eşlik ediyor ve anne etrafta dans ediyor. Şarkı bittikten sonra çocuklar izleyicilere Noel Baba’nın ne zaman geleceğini söylüyor..

4. “O Come All Ye Faithful” Bu, Noel ilahileri arasında en yaygın olarak bilinenidir ve iyi bir ilahidir.Aslında 17. yüzyılda bir Noel şarkısı olarak bestelenmişti, ancak ilk kez Noel kutlamaları için bir Amerikan geleneği haline geldibesteci

Jacques-François Deguy tarafından 1829’da yazılan bu şarkı, İsa Mesih’in doğumu ve hayatındaki diğer olayların hikayesine ilham kaynağı olduğuna inanıldığından Noel sezonunda çok popülerdir. Şarkı sözleri yazıldı Belçikalı şair Charles Baudelaire tarafından

6. “Silent Night” Bu şarkının, İsa Mesih’in doğumundan esinlendiği için Noel ile güçlü bir bağlantısı olmasına rağmen, geleneksel bir şarkı olmadığı için Noel değildir. Orijinal versiyon 19. yüzyılda Josef Mohr tarafından yazılmıştır.

7. “Yükseklerde Duyduğumuz Melekler” En iyi bilinen ilahilerden biri, 1776’daki Amerikan Devrimi sırasında, Bunker Hill Savaşı sırasında Amerikan askerleri tarafından Tanrı’ya dua etmek için kullanıldığı söylenir. .

 8. “Meleklerin insanlara barışı ilan ettiğini duyduk: herkese karşı iyi niyet!”

9. The First Noel” Thomas Parke tarafından 1760’da yazılan ve John Francis Wade tarafından 1848’de bestelenen bu Noel klasiği, İsa Mesih’in doğum hikayesini anlatır. Sözü yoktur ve orijinal olarak çocuklar tarafından söylenmiştir. Thomas Parke bu şarkıyı “Beyaz Noel” adlı eski bir Noel şarkısının bazı satırlarına dayanarak yazdı.Bu şarkının ilk versiyonu Irving Berlin tarafından yazıldı ve 1919’da yayınlandı ve 1930’lar ve 1940’larda büyük bir hit oldu.Irving Berlin, 1886’da Rusya’da doğdu, 1899’dan 1989’daki ölümüne kadar Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşadı.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *