4 Tüm zamanların en iyi

‘Müzik hayattır’ sözünü hepimiz biliyoruz. Bugünün nesli için bu, çoğumuzun yaşadığı bir ifadedir. Müzik, şu anda hangi zamanda yaşarsak yaşayalım, insanların hayatlarının her zaman büyük bir parçası olmuştur.

Sizi bir yolculuğa çıkaracak ve uzun süre sizinle kalacak şarkılar arıyorsanız, Beles Müzik İndirsene tüm zamanların en iyi şarkılarından oluşan bu listeyi size sunuyor.

Michael Jackson

Jackson’ın ‘Billie Jean’i, bir anda bir klasik haline gelen çığır açan albümü Thriller’da ‘Billie Jean’e yer verdi. Epic Records’un 1982’de çıkardığı Thriller, şimdi 34x platin plak alarak, albümün 34 milyondan fazla sattığını kanıtladı. Michael Jackson’ın Thriller albümünde ayrıca hit parçalar ‘PYT’ ve ‘Beat It’, başlık parçası ve ‘Thriller’ var.

John Lennon’dan ‘Imagine’

John Lennon’un ‘Imagine’i Ranker’da ikinci, Rolling Stone’un listesinde üçüncü oldu. Lennon’un en çok satan solo hiti ilk olarak Ekim 1971’de Amerika Birleşik Devletleri’nde ve Ekim 1975’te Birleşik Krallık’ta piyasaya sürüldü.

‘Imagine’ Madonna, Stevie Wonder, Lady Gaga, Elton John ve diğerleri tarafından coverlandı. 2005’ten bu yana New York’ta New Year’s Time Square Ball düşüşlerinden önce geldi. BMI, şarkıyı 20. yüzyılın en çok çalınan 100 şarkısından biri olarak adlandırdı.

Lennon’un o zamanki eşi Yoko Ono, şarkının materyalinin ve sözlerinin çoğunun ondan geldiğini açıkladıktan sonra 2017’de şarkı için ortak yazarlık kredisi aldı.

The Beatles tarafından ‘Dün’,

The Ranker topluluğu sıralamasında ‘Devrimci Yol’ en iyi üçüncü sırada yer alırken, Rolling Stone 13. sırada yer aldı. Müzik profesyonelleri ve dinleyicileri arasında yapılan bir anket, onu 20. yüzyılın en iyi şarkısı olarak adlandırdı ve BMI’nin yüzyılın en popüler şarkıları listesinde üçüncü sıraya yerleştirdi.

Yaylı çalgılar dörtlüsü tarafından desteklenen ‘Dün’de sadece Paul McCartney’nin vokalleri duyuluyor.en sezgisel şarkılardan” şimdiye kadar yazılmışŞarkının ilham kaynaklarından biri,eski kız arkadaşı Jane Asher’ın evinde uyurken, müziği duyduğu bir rüya görmesidir. Ancak grup, rock’n roll başlangıcından bu kadar sapan bir şarkıyı kaydetmek için önce ‘biraz utandı’.

The Beach Boys’un ‘Good Vibrations’ı

The Beach Boys’un 1966 tarihli single’ı ‘Good Vibrations’ Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ve diğer birçok ülkede listelerin zirvesine çıkarak büyük bir başarı elde etti.

50.000 dolarlık bir stüdyo faturası bu şarkıyı rekorlar kitabına soktu. Şimdiye kadar kaydedilen en pahalı single yapıyor. Brian Wilson’ın annesi çocukken ona köpeklerin neden bazı insanlara değil de bazılarına havladığını açıklamaya çalıştığında, kozmik titreşimler kavramına hayran kaldı.

Çalma listenizi tamamlamak için harika şarkılar indirmek istiyorsanız, Beles Müzik İndirsene en iyi şarkılar ve zamansız müziklerin daha fazlası için

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *