2021’de bilmeniz gereken 

, müzikte büyük bir değişim yaşadı. Artık grupların dinleyicilerle sahne almasına izin verilmediğinden, müzik sahnesi değişti ve pandemi bitene kadar da değişmeye devam edecek. 

Yine de, aradan ve fiziksel konserlerin olmamasına rağmen, indie müzik sahnesinde yükselen ve kurulan birçok grup, dinleyicilerin ayaklarını yerden kesebilecek müzikler üretmeye devam ediyor. Dinlemek için yeni şarkılar keşfetmek istiyorsanız, Beles Müzik İndirsene’de size önerebileceğimiz sanatçılardan bazıları:

Sufjan Stevens 

Sufjan Stevens, kariyerine çağdaş halk müziği üreterek başlayan Amerikalı bir müzisyen. Sufjan bir süredir müzik sektöründe yer alırken, son zamanlarda dinlemeye değer yeni albümler çıkardı. Daha bu yıl Sufjan, ‘Convokations’ adlı enstrümantal koleksiyonlardan oluşan bir albüm çıkardı. 

Ağır bas, synth ve elektro pop ritimleriyle haftalık olarak yayınladığı şarkılar ilgi çekici ve zaman zaman sinir bozucu. Yumuşak enstrümantal şarkılardan hoşlanıyorsanız, Sufjan’ın albümü dinlemeye değer. 

Soccer Mommy 

Soccer Mommy, indie-rock sahnesinde yükselen bir sanatçıdır. Heyecan verici gitar rifflerine eşlik eden canlı ve akılda kalıcı şarkı sözleriyle bu sanatçı listelerde oldukça dikkat çekiyor. Son zamanlarda hayatındaki olaylardan esinlenerek ‘Circle the Drain’ adlı bir albüm çıkardı. Albüm samimi ve sanatçının şarkı sözü yazmadaki yeteneğinin bir kanıtı.

Phoebe Bridgers  

Hayranları, pandemi başladığından beri son zamanlarda çok sayıda Phoebe Bridgers gördü. Emo-rock indie şarkıları, duygulu bir şekilde yankılanan gitar ritimleri ve yakıcı sözleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Önerebileceğimiz en iyi parçalarından bazıları ‘Motion Sickness’, ‘Boygenius’ ve ‘Tokyo’. Ayrıca Julien Baker ve Lucy Dacus ile yaptığı işbirlikleri de dinlemeye değer. 

Cutie için 

Ölüm Kabini Cutie için Ölüm Kabini, indie rock türünün temel taşlarından biridir. Yürekten duygularla dolu şarkı sözleriyle evde otururken dinleyebileceğiniz en iyi gruplardan biri. En iyi şarkılarından bazıları ‘Kintsugi’ ve ‘Transatlanticism’ gibi albümlerinde bulunabilir.

Sharon Von Etten 

Sharon Von Etten, indie müzik sahnesinde en çok yükselen sanatçılardan biridir. Zamansız sesi ve yürek parçalayan şarkı sözleriyle bu sanatçı, evde keyifle dinleyebileceğiniz en akılda kalıcı şarkılardan bazılarına imza attı. En iyi şarkılarından bazıları, Norah Jones’un ‘Seventeen’in kendi versiyonudur. 

Müzikle ilgili daha fazla haber web sitemizde mevcuttur. Sayfamıza abone olduğunuzda müzik incelemelerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin. Ayrıca bizi Instagram, Twitter ve Facebook gibi sosyal medya sitelerimizden takip etmeyi unutmayın!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *